TeenStreet 2013 : İlk Tanışma

TeenStreet 2013 , 45 ülkeden gelen 4000’den fazla kişinin Ana Salonda toplanmasıyla birlikte Cumartesi gecesi resmi olarak başladı !
Müziğin duyulması ve odadaki gösterişli ışıklar altında 45 ülkenin tanıtımının yapıldığı hoşgeldiniz videosu başladı. Bazı ülkeler video klip şeklinde kendi dillerinde topluluğu selamladılar.
TeenStreet geleneğini devam ettirmeyi sürdürdük ve yaratıcı bazı oyunlar hazırladık. Gözleri bağlı yarışmacıların tatdıkları kendi yerel tadlarına ait olan yiyeceklerdeki farkları bulmaya çalıştıkları bir oyun oynadık. Verdikleri her doğru cevap için de kalabalığa mancınıklarla şekerlemeler fırlattık.
İlk tapınma sezonunu Grup Outbreak ile açtık. Grup bu sene dördüncü yıllarını geçirmekteler bizlerle ve kendileri TeenStreet’in resmi tapınma grubu olarak aramızda bulunmaktalar. “Bizi çağıran umut’u , kutsal halkındaki görkemli zenginliğindeki mirası” öğrenmek ve onun ölçülemez sevgisini ve gücünü kabul etmek için sunucularımız Josh ve Debs topluluğu yuvarlak şekline getirerek Pavlus ‘un Efesliler 1:15-23 duasını hep birlikte ettiler.
Eğer diğer tapınmalarda , ilk ‘i gibi olursa , haftanın neşeyle , tapınmayla , bizi motive eden mesajlarla ve kardeşlikle dolup taşmasını dört gözle bekleyeceğiz demektir !
Çevirmen : Fulya (TeenStreet2013 Türkiye Çeviri Takım Üyesi)