Büyük Salondaki Birinci Oturum : Yüceler Yücesi

Gençler bugün  “Yüceler Yücesi” temasına bakarak ölçülemez bir Tanrı’yı tanımanın ve ona tapınmanın ne olduğunu keşfettiler.

Yaşadığımız dünyanın her şeyi ölçüp biçmeyi ne kadar çok sevdiğini örneklerle açıklayabilmek için kendilerine kağıttan bir cetvel verdik ve kollarının etraflarını, avuçlarının genişliğini ve kafalarının büyüklüğünü ölçmelerini istedik. Daha sonra onlara sırasıyla ölçümleriyle rekor kırmış olan bir dizi resim gösterdik , dünyanın en ağır motorsikletini ve 2.3 m lik bir bele sahip olan bir domuzu ...

Yeşeya 40. ayette Tanrı’nın muazzam büyüklüğünün “Kim denizleri avuç içiyle ölçebildi...Yerin toprağını ölçeğe sığdıran...” karşılaştırılmasındaki gibi bizim dünyamız da ölçülebilen seyleri seviyor. Eğer Tanrı’nın ölçülemez, muazzam ve güç sahibi biri olduğunu düşündüğümüzdeki gençler de bunu bir daha hatırladılar , Tanrı ölcülemez bir Tanrı olmasının yanında bizimle olan kişisel ilişkiside aynı şekilde sınırsızdır. Bize her ne kadar küçük gözüksede Tanrı dualarımızı duyar ve ihtiyaçlarımıza karşılık verir.

Programı sonlandırırken gençlerin ellerindeki cetvelleri Tanrı’yı ölçmeyi bırakmanın bir sembolü olarak yırtmalarını istiyoruz. Çünkü O ölçülemez bir Tanrıdır.

Çeviri : TeenStreet2013 Türkiye Çeviri Takımı : Fulya & Ozan

Holy Bible, New International Version®, NIV® Copyright © 1973, 1978, 1984, 2011 by Biblica, Inc.® Used by permission. All rights reserved worldwide.