TeenStreet to międzynarodowa konferencja chrześcijańska dla nastolatków. Współpracujemy z kościołami by motywować, wyposażać oraz gromadzić (chrześcijańskich) nastolatków z całej Europy, po to by doświadczali prawdziwej przyjaźni z Jezusem i stali się Jego odbiciem w ich codziennym świecie.

TeenStreet był zapoczątkowany w 1993 roku, wzięło w nim udział 53 nastolatków i rozrósł się szybko. Dzisiaj, około 4,500 uczestników oraz wolontariu z ponad 20 krajów bierze udział w konferencji.

Jesteśmy zobowiązani do współpracy z kościołami oraz grupami młodzieżoymi, wspieramy je w ich służbie wśród młodzieży. Również nawiązujemy współpracę z kościołami, ponieważ to niezwykle ważne żeby nastolatkowie mięli społeczność chrześcijańską, której mogą być częścią po TeenStreet.

Podczas TeenStreet chcemy zachęcić nastolatków do chodzenia z Jezusem i pomóc im podejmować mądre decyzje. Dlatego każdy uczestnik jest częścią małej grupy. Członkowie małych grup mówią w tym samym języku oraz są w podobnym wieku. Ich dorosły lider wspiera ich oraz dzieli się z nimi jego osobistą relacją z Jezusem.

Podczas głównych społeczności nastolatkowie również uczą się o tym jak żyć w relacji z Bogiem. To co usłyszą na społeczności, rozważają w małych grupach i stosują w swoich życiach będąc już w domu. Na dodatek TeenStreet oferuje wiele ekscytujących atrakcji dla nastolatków jak sporty, przestrzenie artystyczne, wykłady oraz warsztaty. Jest też czas wolny, żeby poznać ludzi z innych krajów, z różnych kultur oraz różnych kościołów.

— WIZJA —

TeenStreet współpracuje z kościołami by motywować, wyposażać oraz gromadzić (chrześcijańskich) nastolatków, po to by doświadczali prawdziwej przyjaźni z Jezusem i stali się Jego odbiciem w ich codziennym świecie.

— GŁÓWNE WARTOŚCI —

WPŁYW

Chcemy wywrzeć trwały wpływ na życie nastolatków. Oznacza to w większym stopniu pomaganie im w zrozumieniu i dochodzeniu do ich własnych decyzji niż mówienie co mają robić. Małe grupy oraz własne rozważanie są istotną częścią by pomóc nastolatkom w zastosowaniu nauczania w ich własnym życiu.

RELACJE

Chcemy, żeby nastolatkowie mięli prawdziwą relację z Bogiem oraz zdrowe relacje z innymi ludźmi. Naszym celem jest by kochać Boga oraz siebie nawzajem podczas TeenStreet. Będziemy tworzyć okazje dla nastolatków do rozwoju ich przyjaźni z Jezusem, ich relcji z innymi nastolatkami oraz ich relacji z zaufanymi dorosłymi.

ODDANIE

Chcemy stworzyć generację ludzi, którzy na tyle ufają Bogu by użył ich teraz, nie tylko w oddalonej przyszłości. Chcemy, żeby nastolatkowie byli gotowi służyć Bogu na różne sposoby, wykorzystując ich obdarowania oraz pasje. Chodzi o wspólne działanie dla Boga i na rzecz poranionego świata!